بازگشت به دوره

آموزش الفبای فارسی با فیلم و بازی

0% تکمیل شده
0/0 مرحله
 1. بخش کردن کلمات
  3 فعالیت‌
 2. نشانه «آ ا»
  2 فعالیت‌
 3. نشانه «بـ ب»
  5 فعالیت‌
 4. نشانه «د»
  1 فعالیت
 5. نشانه «اَ ــَـ»
  6 فعالیت‌
 6. نشانه «مـ م»
  10 فعالیت‌
 7. نشانه «سـ س»
  8 فعالیت‌
 8. نشانه «او و»
  8 فعالیت‌
 9. نشانه «تـ ت»
  7 فعالیت‌
 10. نشانه «ر»
  8 فعالیت‌
 11. نشانه «نـ ن»
  9 فعالیت‌
 12. نشانه «ایـ یـ ی ای»
  7 فعالیت‌
 13. نشانه «ز»
  10 فعالیت‌
 14. نشانه «اِ ـِ ـه ه»
  10 فعالیت‌
 15. «کسره ربط»
  1 فعالیت
 16. نشانه «ای مستقل»
  1 فعالیت
 17. نشانه «شـ ش»
  5 فعالیت‌
 18. آموزش نشانه «یـ ی»
  9 فعالیت‌
 19. آموزش نشانه «ای مخفی»
 20. نشانه «اُ ـُ»
  8 فعالیت‌
 21. آموزش نشانه «کـ ک»
  7 فعالیت‌
 22. آموزش نشانه «و»
  7 فعالیت‌
 23. آموزش نشانه «پـ پ»
  7 فعالیت‌
 24. آموزش نشانه «گـ گ»
  7 فعالیت‌
 25. نشانه «یِ چسبی» و «ـِ چسبی»
  1 فعالیت
 26. آموزش نشانه «فـ ف»
  5 فعالیت‌
 27. آموزش نشانه «خـ خ»
  5 فعالیت‌
 28. آموزش نشانه «قـ ق»
  5 فعالیت‌
 29. آموزش نشانه «لـ ل»
  9 فعالیت‌
 30. آموزش نشانه «جـ ج»
  5 فعالیت‌
 31. آموزش حرف «هـ ـهـ ـه ه»
  5 فعالیت‌
 32. آموزش نشانه «خوا -> خا»
  5 فعالیت‌
 33. آموزش نشانه «چـ چ»
  6 فعالیت‌
 34. نشانه ـُ استثنا
  5 فعالیت‌
 35. آموزش نشانه «ژ»
  5 فعالیت‌
 36. آموزش نشانه «تشدید»
  5 فعالیت‌
 37. آموزش نشانه «صـ ص»
  5 فعالیت‌
 38. آموزش نشانه «عـ ـعـ ـع ع»
  5 فعالیت‌
 39. نشانه «ذ»
  5 فعالیت‌
 40. آموزش نشانه «ثـ ث»
  5 فعالیت‌
 41. آموزش نشانه «حـ ح»
  5 فعالیت‌
 42. آموزش نشانه «ضـ ض»
  5 فعالیت‌
 43. آموزش نشانه «ط»
  5 فعالیت‌
 44. آموزش نشانه «غـ ـغـ ـغ غ»
  5 فعالیت‌
 45. آموزش نشانه «ظ»
  5 فعالیت‌
 46. آموزش جدول الفبای فارسی

فهرست محتوای ویدیوی آموزش «حرف نون» از الفبای فارسی

آموزش خواندن و نوشتن حرف «نون» با صدای «n» و اشکال «نـ ن» در زبان فارسی همراه با تمرین دیکته و روخوانی کلمات و جملات فارسی

حرف ن – آموزش «حرف نون» در زبان فارسی با فارسی آموزی

یادگیری الفبای فارسی شاید در نگاه اول برای بسیاری از افراد و مخصوصا ساکنین کشورهای خارجی کاری دشوار و سخت باشد، اما باید بدانید اصلا اینگونه نیست. امروزه روش‌های آموزش الفبای زبان فارسی و یادگیری این زبان، تغییر و تحولات بسیاری داشته که به سبب همین تغییرات، آموزش این زبان آسان‌تر شده است. روش‌های بسیاری مانند استفاده از شعر، تصاویر، بازی‌ها، داستان‌ها و موارد دیگر وجود دارند که در ادامه مطلب علاوه بر طرز نوشتن حرف ن، بهترین روش آموزش زبان فارسی را هم به شما معرفی می‌کنیم، با ما همراه باشید.

ابتدا طرز نوشتن ن را آموزش دهید

برای اینکه بتوانید الفبای زبان فارسی را یاد بگیرید، باید ابتدا طرز نوشتن هر یک از حروف این زبان را به درستی آموزش ببینید. اگر شما هم قصد دارید حرف ن را که به دو صورت ن اول و ن غیر اول وجود دارد به کودکتان آموزش دهید، بهتر است طبق مراحل زیر عمل کنید.

 • ابتدا به کودک بگویید یک خط راست کوچک (ایستاده) را روی خط بکشد.
 • به کودک بگویید یک خط خوابیده را به خط ایستاده بچسباند.
 • مرحله بعدی به کودک طرز قرار دادن نقطه روی حرف ن را آموزش دهید.

پس از اینکه حرف ن اول را به کودک آموزش دادید؛ حالا نوبت آموزش حرف ن آخر به کودک است. برای آموزش حرف ن کافی است به کودک بگویید یک دایره کوچک که سر آن باز است را بکشد و یک نقطه روی آن بگذارد. دقت کنید که در مراحل ابتدایی، ممکن است کودک نتواند به درستی و به شکل زیبایی این حرف را بنویسد، اما اصلا نگران نباشید؛ چرا که با تمرین و تکرار فراوان می‌توانید طرز نوشتن اصولی را به کودک خود آموزش دهید.

سپس از روش لوباخ برای اموزش حرف ن استفاده کنید

روش دیگر برای یاد گرفتن حرف ن، استفاده از روش لوباخ است. استفاده از این روش به این صورت است که باید حرف ن را به شکل اشیایی که حرف ن در آن به کار رفته در بیاورید. به عنوان مثال حرف ن را به شکل نان درآورید تا کودک با دیدن نان، در ذهنش حرف ن ترسیم شود. همچنین می‌توانید حرف ن را شبیه آهنربا در آورید؛ هزاران مثال دیگر برای این موضوع وجود دارد. در واقع روش لوباخ، یک روش تصویرسازی ذهنی است که با استفاده از آن، آموزش الفبای فارسی برای کودک ساده و قابل فهم‌ خواهد شد.

گام بعدی استفاده از بازی‌های تعاملی است.

همه ما خوب می‌دانیم که کودکان عاشق بازی کردن و شیطنت‌های کودکانه هستند و ذهنی جستجوگر و کاوشگر دارند، حال تصور کنید آموزش کودکان از طریق بازی‌های تعاملی صورت بگیرد، مسلما بهترین نتیجه را از آموزش‌ الفبای فارسی خواهید گرفت‌. یکی از بازی‌هایی که به صورت آنلاین برای آموزش حرف ن در وبسایت فارسی آموزی وجود دارد، بازی آنلاین جفت کردن کلمات با تصاویر است. نحوه بازی و آموزش از طریق این بازی به این روش است که کلماتی که در آن‌ها حرف ن وجود دارد را باید با تصاویر آن‌ها جفت کنید، به این صورت که به عنوان مثال تصویر دامن را با کلمه دامن جفت کنید. در واقع مزیت این روش این است که چون از تصاویر برای اموزش استفاده شده و یادگیری از طریق بازی است، یادگیری و آموزش الفبای فارسی آسان‌تر می‌شود و این تصویرسازی باعث تثبیت حروف در ذهن کودکان می‌شود.

 نرم افزارهای آنلاین بهترین روش آموزش زبان فارسی هستند

حتما شما هم از علاقه و وابستگی کودکان نسبت به گوشی‌های همراه، تبلت، لپ تاپ و دیگر سیستم‌های هوشمند اطلاع دارید و خوب می‌دانید که این وسیله‌ها تا چه حد برای کودکان جذاب و دوست داشتنی هستند. امروزه به لطف این سیستم‌ها، فضای تدریس و یادگیری زبان فارسی دستخوش تغییراتی شده و از طریق این ابزارآلات دیجیتال می‌توان زبان فارسی را به درستی یاد گرفت. وبسایت فارسی آموزی یک وبسایت آموزش زبان فارسی برای مشتاقان یادگیری این زبان است که با استفاده از جدیدترین و به روز‌ترین روش‌های آموزشی، الفبای فارسی را به کودکان و بزرگسالان آموزش می‌دهد. این وب سایت با هدف اموزش زبان فارسی برای کودکان دو زبانه‌ای که خارج از کشور ایران زندگی می‌کنند طراحی شده و آنها می‌توانند به سادگی از این وبسایت برای اموزش زبان فارسی به کودکان خود استفاده کنند. چنانچه تمایل به دریافت پکیج‌ها و دوره‌های آموزشی این مجموعه را دارید، می‌توانید با پشتیبانان و مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید.